The VALETZ Magazine nr. 3 (VIII) - czerwiec,
lipiec 1999
[ ISO 8859-2 ]
( wersja ASCII ) ( wersja CP-1250 )
poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

Abrakadabra Productions
presents
#12

Sorki za opóźnienie. Wystarczyło, że wezmę sobie urlop (czyt. wycieczkę szkolną) a komputer zaczął wyprawiać harce. Zajęło trochę czasu, nim (m2) wszystko zaczęło ponownie działać.Paul Dini, producent takich animowanych seriali jak Superman, Batman czy najnowszy Batman Beyond, będzie scenarzystą całego 13 numeru antologii Oni Double Feature. Numer ten z tej okazji zostanie przemianowany na Dini Double Feature. W numerze tym znajdzie się konkluzja historii "The Honor Rollers", rysowana przez Toma Fowlera. Oprócz tego, będziemy mogli podziwiać całkiem nową postać, wymyśloną przez Dini'ego, Jingle Belle. Historie z jej udziałem zilustruje Stephen DeStefano. A zapowiada się ona naprawdę ciekawie!! Otóż, czy zastanawialiście się, jak wygląda życie rodzinne Swietego Mikołaja? Nie? Więc powinien zaskoczyć was sekret ukrywany przez tego "poczciwego" brodacza. Jest nim jego własna córka. Tytułowa Jingle Belle.


Batman: Harley Quinn
A jeśli już jesteśmy przy Paulu Dinim. W sierpniu do komiksowego uniwersum DC, zawita bardzo popularna i znana tylko z animowanego Batmana postać. Mowa tu o Harley Quinn, partnerce w zbrodni samego Jokera! Jak dotąd mogliśmy oglądać ją tylko na ekranie telewizora. Wraz z 48 stronicowym one-shotem Batman: Harley Quinn powinno się to zmienić. Okładkę namaluje Alex Ross (Kingdom Come). Zapowiadana jest już nawet 3 częściowa miniseria zatytułowana Harley Quinn/Poison Ivy. Spotkaniem tych dwóch, jakże uroczych kobiet, zajmą sie Paul Dini i Bruce Timm.

Paul Jenkins (scenarzysta Hellblazera i Inhumans) napisze historyjkę do Webspinners: Tales Of Spider-Man (obejmującą numery 10-12). Wiadomo już, że numer 10 zilustruje Sean Phillips (Kid Eternity, Hellblazer czy Minx dla Vertigo), numerem 12 zajmie się JG Jones (aktualnie ilustruje Black Widow dla Marvel Knights). Jak na razie nie wiadomo jaki artysta znajdzie się w numerze 11 (możliwe, że będzie to Phillips).

Zapowiada się kontynuacja 12 częściowego Batmana: The Long Halloween. Batman: Dark Victory będzie ilustrowany przez Tima Sale'a (który stoi za B:TLH oraz za komiksem Superman For All Seasons). Scenarzystą najprawdopodobniej zostanie Jeph Loeb (który napisał scenariusze do wyżej wymienionych tytułów). Wizard Magazine zapowiedział już, że w numerze 97 tego pisemka, dostępny będzie minikomiks stanowiący łącznik pomiędzy obydwiema tymi seriami. W Batman: Dark Victory #0 oprócz komiksu, podziwiać będzie można również szkice pana Sale'a.

Superman & Bugs Bunny #1
Ciekawostka.
Będzie crossover Superman & Bugs Bunny!!!!!! Cztery numery tej miniserii stworzy Joe Staton, Tom Palmer i Mike DeCarlo. Spodziewajcie się w nim:
  • wyścigu Flasha z najszybszą meksykańską myszą i Strusiem Pędziwiatrem
  • pojedynku Green Lanterna z małym Marsjaninem, który chce wysadzić Ziemię; 
  • Elmera Fudda, który na skutek dziwnych okoliczności zyskuje moce Supermana; 
  • Batmana, który będzie musiał poradzić sobie z kaczorem Duffy

Będzie również 3 częściowy Superman/Predator.

Sam and Twitch #1
Seria Sam And Twitch (detektywi ze Spawna) jest już coraz bliżej! Brian Michael Bendis (scenarzysta Jinx i Sam And Twitch) ogłosił, iż logo i kolorowanie komiksu jest zdumiewające. "Kolorysta Todd Broeker, w mojej opinii, stał się tak samo ważny dla tego tytułu jak Angel (Medina, rysownik) czy ja."


Ed Brubaker, Warren Pleece i Richard Case stoją za nową serią dla DC Vertigo, zatytułowaną Deadenders.

Dark Horse zamierza uczcić 30 rocznicę powstania The Yellow Submarine, Beatlesów. Planowane jest ponowne wydanie filmu wraz z różnymi gadgetami. Dark Horse negocjuje z Sony Music możliwość wydania komiksowej adaptacji filmu.

Deathblow, najlepszy żołnierz i komandos w uniwersum Wildstorm, powraca... w ciele kobiety!!!! Scenariuszem zajął się Alan Moore (którego ostatnie komiksy biją rekordy popularności). 
Jim Lee: "Zamierzaliśmy ponownie wystartować z serią Deathblow, zaraz po crossoverze Fire From Heaven. W tym samym czasie Alan stworzył historię, gdzie umysl Deathblowa w jakiś sposób zostaje przeniesiony w ciało czarnej kobiety. Wstrzymaliśmy historię Alana, ponieważ mogła wprowadzić zamieszanie wśród nowych czytelników, którzy zaczęliby zbierać nową serię. Teraz nowa seria jest na wstrzymaniu, nadarza się więc okazja by wydać ten projekt właśnie teraz, kiedy Alan zwrócił na siebie uwagę i cieszy się rosnącą popularnością." Zgodnie z redaktorem tego projektu, Jeffem Mariotte, seria ta zadebiutuje we wrześniu. Rysownikiem zostanie Jim Baikie, ktory zajmuje się również The Future American, historia z serii Tommorow Stories (którą również pisze Alan Moore).

Hellboy: Box Full Of Evil #1
Już niedługo przez kartki wrześniowych wydań Iron Mana, Thora i Peter Parker: Spidermana, przewinie się crossover "The Eighth Day". Historia ta jest ściśle związana ze świątynią, w ktorej to Juggernaut został przemieniony w to czym jest dzisiaj. Okazuje się bowiem, iż takich świątyń było jeszcze kilka... a to oznacza duże klopoty dla bohaterów Marvela! Crossover ten będzie okazją do debiutu nowych, groźnych super-łotrów oraz wydarzeń, które okażą się mieć olbrzymie znaczenie i reperkusje w uniwersum. Wszystko zamknie się w jednoczęściowym komiksie "The Eighth Day". Choć pewnie nie do końca, gdyż Kurt Busiek zapowiedział już kontynuację tego pomysłu w komiksie Avengers #24-25.

Redaktor Dark Horse'a Scott Allie oświadczył, iż Mike Mignola ukonczył nadchodzącą miniserię Hellboy: Box Full Of Evil, dużo wcześniej niż było to w planach. Dlatego też Mignola zabiera się za kolejny projekt ze swoim Diabelskim Chlopcem w roli głównej, nazwany Conqueror Worm. Ma on mieć co najmniej cztery numery i pojawiać się w nim mają postacie przedstawione w Box Full Of Evil.

Hellblazer #141
Hellblazer staje się szybko jednym z najlepiej sprzedających się komiksów z Vertigo. Wszystko dzięki rosnącej sławie niezwykle utalentowanego scenarzysty Warrena Ellisa (który jednocześnie oprócz Hellblazera, pisze Transmetropolitan, Planetary, Authority czy nadchodzące Station). Lipcowy numer Hellblazera (#141), będzie historią związaną z ostatnimi masakrami w amerykańskich szkołach. 


Tim Sale i Tony Harris podpisali ekskluzywne kontrakty na wyłączność dla DC. Tim Sale przygotowuje już 13 częściowy sequel Batmana: The Long Halloween (było o tym wyżej). Tony Harris (znany ze swoich 4 lat spędzonych przy komiksie Starman) ma już w planach 3 projekty. Pierwszy z nich to 2 częściowa historyjka Elseworld, JSA: The Liberty Files. Kolejne dwa to autorskie miniserie, Obergeist (w mniejszym lub większym stopniu związana ze Starmanem) i Lazarus 5 (która ma być połączeniem Hellboy'a z Men In Black i dość dużą dawką prozy Lovecrafta).

Źródła: Newsarama, Daily Buzz, Comics 2 Film, Geek Media, Wizard i horoskopy z magazynu Wróżka

POST.KOM.IX. spłodzili:
Joe Abrakadabra - napisywanie
Katyusha Abrakadabra - napoprawianie
Humpel - bez którego nie miałbym Enigmy i Shade'a!!!
i @@@@@@@@@@@@e (czyli 12 małp i jedna do góry nogami)


Adres kontaktowy: redakcja@valetz.pl
Adres archiwum (tutaj znajdziecie także ilustracje):
http://www.fortunecity.com/tatooine/wyndham/77/post_index.html
poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

20
powrót do początku
 
The VALETZ Magazine : http://www.valetz.pl
{ redakcja@valetz.pl }

(c) by The VALETZ Magazine. Wszelkie prawa zastrzeżone.