The VALETZ Magazine nr. 3 (VIII) - czerwiec,
lipiec 1999
[ ISO 8859-2 ]
( wersja ASCII ) ( wersja CP-1250 )
poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

Abrakadabra Productions
presents

#11


Marvel zamierza wprowadzić nową serię komiksu New Warriors, autorstwa Jay'a Faerbera i Steve'a Scotta. Zanim jednak numer pierwszy wyjdzie na światło dzienne, w specjalnym zerowym wydaniu magazynu Wizard zapakowany zostanie razem z Avengers Special Edition. Znajdzie się tam 9 stron komiksu i 7 stron różnego rodzaju szkiców. Kto znajdzie się w NW? Na pewno będzie tam Nova, Namorita, Speedball oraz nie nazwany i tajemniczy bohater, który zawiązał grupę na nowo. Bedą także dwie nowe postacie; jedna z nich pojawiała się już w komiksach z "X" w tytule. Druga jest całkowicie nowym pomysłem Faerbera.


Crimson

Jedyny tytuł z linii Wildstorm/Cliffhanger, który wychodzi na czas, Crimson, najprawdopodobniej doczeka się specjalnego, 32 stronicowego prequela, zatytułowanego Crimson Special #1; Scarlet:Blood on the Moon.


Po klapie komiksu Blade, Marvel próbuje wydać raz jeszcze przygody tego praworządnego krwiopijcy. Za sprawą filmu, który odniósł spory sukces, szefostwo liczy na większą sprzedaż komiksu (który ma być miesięcznikiem).

Silician Dragon Publishing zamierza stworzyć serię komiksową, zajmującą się adaptacją książek autorki Anne Rice (pani napisała min. Wywiad Z Wampirem). Pierwszą, która pójdzie na ogien jest Tale Of The Body Thief (Opowieść o Złodzieju Ciał). Scenariusze do komiksu napisze Faye Perozich, odpowiedzialny za inne komiksowe adaptacje pani Rice, które wydały się na początku lat 90. Ilustracjami zajmą się Travis Moore i Michael Halblieb. Ciekawostką jest fakt, że autorka napisze krótkie opowiadania, które zostaną zamieszczone w komiksie. Ze względu na problemy ze zdrowiem Anne Rice zaprzestała pisać jakąkolwiek prozę, wiec historyjki w tym komiksie będa jedynymi, które przez rok lub dwa beda wydawane.

Robert E. Howard: Myth Maker
Najwidoczniej zapanowała moda na adaptacje, gdyż Cross Plains Comics planuje wydać linię tytułów, opierających się o twórczość Roberta E. Howarda. Pierwszym będzie Robert E. Howard: Myth Maker z ilustracjami takich gwiazd jak Tim Sale, Richard Corben, Kelley Jones i John Bolton. Scenariuszem zajmie się Roy Thomas, który wielokrotnie pisał już historie o Conanie. Firma zapowiada także 64 stronicową nowelę graficzną, która będzie zarazem krótką biografią pana Howarda. Tekstowi w niej zawartemu (napisanemu przez ucznia Howarda, Rusty Burke'a) towarzyszyć będą grafiki takich artystów jak: Buscema, Bolton, Corben, Golden, Jones, Kaluta, Mignola, Plunkett, Sale, Sienkiewicz, Vallejo, Windsor-Smith, Wrightson i wielu, wielu innych.


Alan Grant i Simon Bisley będą autorami crossoveru: Batman/Lobo (zakłady dotyczące wyników tego spotkania, przyjmuje pani z okienka obok). Scenariusz pokrótce wygląda tak: Joker wynajmuje Lobo, by ośmieszył i zabił Batmana. Pojawić ma się także Pingwin.

Vampirella

Harris Comics święci 30 urodziny Vampirelli. Całe świętowanie ma ciągnąć się przez trzy numery miesięcznika, poświęconemu tej jakże uroczej bohaterce, w których mają znaleźć się bonusowe historie.
W numerze 18 tym bonusem ma być historia Jepha Loeba i Tima Sale'a, w 19 Christophera Priesta, Alana Davida i Marka Farmera a w 20 Ty Templetona i Bruce'a Timma.


Joseph Harris, scenarzysta Slingers dla Marvela, ukończył właśnie prace nad scenariuszem do 64 stronicowej noweli graficznej z udziałem Storm i Cable'a, zatytułowanej Sojourner (wyjdzie prawdopodobnie w następnym roku). Pracuje także nad komiksem Spider-Man vs. The Punisher Remix.


Jim Lee narysuje trzy okładki do MEGA-GENIALNEGO komiksu Transmetropolitan.
Hail, Ellis!!!

Daredevil jest bohaterem jednej z nowych książek wydanych przez Marvela (tytuł: The Cutting Edge). Firma nie zaprzestaje jednak tylko na jednej noweli. Już niedługo:

  • Spider-Man: Goblin Moon (autorstwa Kurta Busieka i Nathana Archera)
  • trylogia X-Men & The Avengers: Gamma Quest (Greg Cox i George Perez),
  • wznowienie wydanej w poprzednim roku X-Men: Codename Wolverine (Christopher Golden z ilustracjami Daricka Robertsona i okładką Luisa Royo)
  • Spider-Man: Emerald Mystery

Undertaker
Komiksy związane z Wrestlingiem stają się coraz bardziej popularne! Plotki mowią, że Marvel szykuje całą linię poświęconą temu jakże "pięknemu" sportowi. Image wydaje one-shot poświęcony postaci Kevina Nasha a Chaos! Comics z powodu sporego sukcesu mini-serii Undertaker przedrukuje ją, tym razem w postaci trade paperbacka.


Eric Larsen opuścił Aquamana. Powodem był redaktor komiksu, z którym Eric nie miał najlepszych stosunków (chodzi oczywiście o stosunki zawodowe).


Eric zapowiedział także, że Wolverine (dla którego zresztą pisze scenariusze) dostanie w końcu kości z adamantum. Nie stanie sie to jednak w samodzielnym komiksie Rosomaka, a w ktoryms z odcinkow X-Men.

Earth X (okladka - Alex Ross)

Wildstorm wykupił prawa do Star Treka! Szczegółowych planów dotyczących wykorzystania tej licencji jeszcze nie ma, lecz wiadomo już, że nie będzie miesięcznej serii. Będą natomiast mini-serie i one-shoty.


Przy wtórze werbli i trąb jerychońskich DC Vertigo ogłosiło wiadomość o wydaniu nowej graficznej noweli z udziałem Sandmana!!!!!!!! Scenariusz: Neil Gaiman (niespodzianka :-)). Rysunki:Yoshitaka Amano (który ma już za sobą plakat Sandmana na jego 10 rocznicę). Całość ma być hardcoverem.
Tytuł? The Sandman: The Dream Hunters.


Grupa dyskusyjna rec.arts.comics przeprowadziła głosowanie dotyczące najlepszych twórców i ich komiksów. Oto wyniki:
Best Writer Kurt Busiek
Best Penciler George Perez
Best Inker Jimmy (April Fools) Palmiotti
Best Painter Alex Ross
Best Letterer Richard Starkings & Comicraft
Best Colorist Liquid!
Best Creative Team Garth Ennis/Steve Dillon Preacher
Best Cover Artist Alex Ross
Best Editor Archie Goodwin
Best Political Cartoonist Garry Trudeau
Best Story JLA: The Nail
Best Series Transmetropolitan
Best New Series Inhumans
Best Limited Series JLA: The Nail
Best Single Comic Incredible Hulk #467 (Peter David's last issue)
Best Reprint Book Crisis on Infinite Earths Hardcover Collected Edition
Best Graphic Novel Superman Peace On Earth
Best Anthology Elfquest
Best Web Comic Daredevil #0 Web Edition on Marvel Interactive
Best Comic Strip Dilbert
Best Company/Imprint DC
Best Team JLA
Best Other-Media Adaptation Batman/Superman Adventures
Best Publication Wizard Magazine
Best Web Site Newsarama
Best RAC'er (member/participant of the RAC usenet community/forums) -
  Warren Ellis, Kurt Busiek, and Randy Lander


Źródła: Newsarama, Daily Buzz, Comics 2 Film, Geek Media, Wizard i
szpieg z krainy Deszczowców

POST.KOM.IX. splodzili:
Joe Abrakadabra - walenie po klawiaturze
Katyusha Abrakadabra - poprawianie wielorybów
Humpel - PLANETARY!!!!!!
i @@@@@@@@@@@@w (czyli 12 małp i wąż połamany)

Adres kontaktowy: redakcja@valetz.pl
Adres archiwum (tutaj znajdziecie także ilustracje):
http://www.fortunecity.com/tatooine/wyndham/77/post_index.html
poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

19
powrót do początku
 
The VALETZ Magazine : http://www.valetz.pl
{ redakcja@valetz.pl }

(c) by The VALETZ Magazine. Wszelkie prawa zastrzeżone.