The VALETZ Magazine nr. 2 (VII) - kwiecień, maj 1999
[ ISO 8859-2 ]
( wersja ASCII ) ( wersja CP-1250 )
poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

 
POST.KOM.IX #9


Abrakadabra Productions
presents
#9


W tym numerze krótko i konkretnie!
Star Wars: Episode I
Gwiezdne Wojny...
W maju, Dark Horse wyda 4 częściową mini serię opartą na nowym epizodzie Gwiezdnych Wojen, "The Phantom Menace" (artyści stojący za tą serią to Henry Gilroy, Rodolfo Damaggio, Al Williamson i Hugh Fleming). Później nadejdą one-shoty, które opowiadać będą historie poszczególnych bohaterów z Epizodu Pierwszego. Tak więc zobaczymy Obi-Wana Kenobiego (Henry Gilroy, Martin Egeland i Howard Shum), Anakina (Tim Truman, Steve Crespo, George Freeman), Qui-Gon Jinn (Jim Woodring, Robert Teranishi i Chris Chuckry) oraz Królową Amidale, zwaną także "Młodą Królową" (Mark Shultz, Galen Showman i znany u nas z historii w Batmanie P. Craig Russell). Okładki do tych komiksów stworzy nie kto inny, jak Tim Bradstreet (Unknown Soldier, Hellblazer).

Rob Zombie po raz drugi...
W poprzednim numerze pisałem już o komiksie, w którego tworzenie ingeruje Rob Zombie (chodzi o trzyczęściowe Nocturnals: Call Of The Zombie). Już teraz jednak wiadomo, że to nie koniec komiksowej kariery Roba. Oni Press zostanie najprawdopodobniej dystrybutorem Spookshow International, magazynu fanowskiego poświeconego oczywiście Robowi. Z wielu artystów, jacy mają się tam pojawić, na razie znane są tylko dwa nazwiska: Gene Colan i Dan Brereton.


Supreme #41

Supreme powraca...
Po niedawnym kryzysie w Awesome Entertainment (nowej firmie Roba Liefelda), w czasie którego to wiele komiksów wydawanych przez ta firmę skończyło swój żywot, znowu zostaje wznowiona seria Supreme (ktora przez ostatnich kilkanaście numerów pisał Alan Moore). W maju wyda się pierwszy numer Supreme: The Return, który pociągnie dalej fabułę zakończoną na numerze 56. Artystami tego numeru zostali Chris Sprouse i Al Gordon. W kolejnych numerach pojawić się mają: znowu Sprouse, Rick Vietch, Jim Starlin i Brent Anderson.P.I.E.B.S.Z.Y.C.2
Heavy Metal oglosil, iż powstaje film animowany oparty na komiksie F.A.K.K.2 Simona Bisley'a. Głównej bohaterce głosu użyczy Julie Strain, kobieta, która jako główna bohaterka pozowała do zdjęć w stroju zaprojektowanym przez Eastmana i Bisley'a.

Stardust #3

Gaiman i Myszka Miki...
Disney jest jedna z firm rozważającą zakup praw autorskich, dotyczących ekranizacji noweli graficznej Neila Gaimana, Stardust.Sukces i popularność takich filmów jak Szeregowiec Ryan i Cienka Czerwona Linia, pozwoliła Marvelowi na wydanie w jednym woluminie 4 pierwszych numerów komiksu z lat 80, The Nam, którego akcja toczy się podczas wojny w Wietnamie. Scenarzysta jest Doug Murray a ilustracje stworzył Michael Golden.


Marvel zamierza utworzyć nową linię komiksów, Tech. 
Tytuły wchodzące w skład tej linii to:
X-51 (Machine Man) pisany przez Michaela Higginsa i rysowany przez Germana Garcia
Deathlok scenariusz Joe Casey
Magus scenariusz James Felder, rysunki Pascual Ferry


Dylan Dog #1 (Bonelli Books)
Mroczny Koń atakuje...
DHC zamierza w tym roku wydać kolejne tytuły swoich najbardziej dochodowych komiksów. Frank Miller zabiera się za Hell And Back, nową serię osadzoną w realiach Sin City (ma mieć co najmniej 8 numerów). Mike Mignola natomiast stworzy Box Of Evil, czyli kolejne przygody Hellboy'a. DHC wyda także 2 częściową adaptacje nowej kreskówki ze stajni Disneya, Tarzana. Mystery Man, komiks na podstawie którego film, wchodzi właśnie do kin, dostanie swoją regularną serię.Dark Horse Comics wykupił prawa do komiksów, wydawanych przez Bonelli Books. Pierwsze tytuły, które DHC wypuści to Dylan Dog, Nathan Never i Martin Mystery. Każdy pierwszy numer tych komiksów, będzie miał objętość równą około 90 stronom.

Hellblazer #134
Warren Ellis potwierdził, że po historii Haunted w Hellblazerze (#134-#139) nastąpi seria 6-ciu jednoczęściowych historyjek, z których każdą zilustruje inny rysownik. Wiadomo już, że wśród nich będzie Phil Jimenez (Invisibles) i Tim Bradstreet (okładki do Unknown Soldier czy Hellblazera).DC Vertigo zamierza wydać Books Of Magic Annual #3, w którym to będzie można przeczytać i obejrzeć rożne, alternatywne historie z udziałem głównego bohatera, Tima Huntera. Przewodnikiem po tym komiksie będzie historia napisana przez Petera Grossa, a narysowana przez Kelley'a Jonesa. Dzięki niej zajrzeć będziemy mogli do świata, w którym Tim zatrzymał czas (historia: Gross, rysunki: Gary Amaro); odwiedzić Tima, księcia Faerie (historia: Gross, rysunki: John Totleben); podglądnąć historię miłosną z Timem w roli głównej (John Ney Rieber/Gross/Temujin) i pośmiać się z parodii komiksu (Millar/Jimenez). Okładkę stworzy Charles Vess.

Źródła: Newsarama, Daily Buzz, Comics 2 Film, Geek Media,
Wizard i bynajmniej nie magazyn Zoom.

POST.KOM.IX. spłodzili:
Joe Abrakadabra - translator i typowanie klawiszy
Katyusha Abrakadabra - poprawianie Joe i rysiki
Humpel - JLA: Tha Nail!!! (i skład www)
i @@@@@@@@@@@@s (czyli 12 małp i wąż)


Adres kontaktowy: redakcja@valetz.pl
Adres archiwum: http://www.fortunecity.com/tatooine/wyndham/77/post_index.html

W tym numerze TVM znajdziesz również
#10 numer POST.KOM.IXu
 
Joe Abrakadabra { redakcja@valetz.pl }
 

poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

33
powrót do początku
 
The VALETZ Magazine : http://www.valetz.pl
{ redakcja@valetz.pl }

(c) by The VALETZ Magazine. Wszelkie prawa zastrzeżone.