The VALETZ Magazine nr. 2 (VII) - kwiecień, maj 1999
[ ISO 8859-2 ]
( wersja ASCII ) ( wersja CP-1250 )
poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

 
POST.KOM.IX #10


Abrakadabra Productions
presents
#10


No i mamy mały jubileusz!!! Tak więc mam chyba okazję pozdrowić znajomego redaktora z czasopisma New Skum, samego Pajaka Jerusalem, którego praca jest bardziej związana z komiksem, niż Wam się wydaje.

Spawn Annual #1

Okazuje się, że Paul Jenkins zostanie ze Spawnem troszkę dłużej niż się można było spodziewać. Nie tylko napisze pierwszy annual w historii Spawna, ale także zajmie się jego nową serią. Tym razem ma być ona bardziej skupiona na samej postaci Ala Simmonsa i najprawdopodobniej nie będzie miała dużo wspólnego z wydarzeniami z normalnego Spawna. Ilustracjami zatroszczą się Dwayne Turner (którego można było oglądać w Curse Of The Spawn) oraz Chance Wolf. Premiera tego nowego miesięcznika zatytułowanego Spawn The Undead, zapowiadana jest na lato 1999.New Line Cinema jest bardzo zadowolona z komercyjnego sukcesu Blade'a. Nic dziwnego, że przymierzają się do drugiej części. Wesley Snipes zgodził się zagrać w kontynuacji. Scenariusz tak jak w przypadku części pierwszej, napisze David Goyer. Goyer potwierdził, jakoby Blade miał być trylogia.

Aria
Po dużym sukcesie, jaki odniósł pierwszy numer komiksu Aria (wydany przez Top Cow/Avalon), zanosi się, że powstanie ilustrowana powieść pod tym samym tytułem. Formatem zbliżona będzie do Stardust Neila Gaimana i Charlesa Vessa. Całość napisze scenarzysta komiksu Brian Holguin.


W piątym numerze wydawanego przez DC Fanboy'a znajdzie się Batman oraz grafiki takich artystów jak np. Frank Miller, Neal Adams czy Bruce Timm. Okładkę do szóstego, ostatniego numeru zrobi Brian Bolland.


Szykuje się kontynuacja, niezwykle popularnej mini-serii Grendel: Black, White & Red, w której to kilkunastu artystów stworzyło kilkanaście historyjek mających jeden wspólny element, główną postać wymyśloną przez Matta Wagnera (autora cyklu Grendel).

Zapowiada się nowa mini-seria z DC Vertigo. Jej twórcami są Mike Baron (scenariusz) i Tom Yeates (rysunki). O czym opowiada? O festiwalu pośrodku kalifornijskiej pustyni, o sekrecie nieśmiertelności i o pewnym gliniarzu, który staje się najuczciwszym człowiekiem na Ziemi.

Daredevil #9 (ok³adka: David Mack)
Numer 8 Daredevila, będzie dla scenarzysty Kevina Smitha ostatnim. Po nim nadchodzi nowy autor, David Mack (niezwykle popularny, dzięki autorskiej serii Kabuki). Joe Quesada i Jimmy Palmiotti (założyciele linii Marvel Knights, w której wydaje się DD) twierdza, ze dzięki Davidowi popularność komiksu jeszcze wzrośnie.Niezwykle popularna i lubiana (przez mężczyzn) modelka z dUUUUżym talentem ;-) Alley Bagett, zamierza uczestniczyć w tworzeniu komiksu (a także figurek), w którym to główną bohaterką byłaby Alley Cat, komiksowa podobizna Baggett. Historia komiksu dzieje się w dzisiejszym Nowym Orleanie i krąży wokół skórzanego stroju, stworzonego przez Markiza de Sade w 1800 roku. Ma pojawić się również dużo innych zwariowanych i paranormalnych rzeczy. Alley Cat wydawany będzie przez Image Comics.

Coven / Re:Gex #1
Jeph Loeb razem z Robem Liefeldem i Ianem Churchillem, pracują nad 2 częściowym crossoverem dwóch swoich autorskich komiksów. Coven/Re:Gex (bo o te komiksy chodzi) powinien pojawić się w maju.


Jim Lee narysuje okładkę do 32-stronicowego Batmana : No Man's Land Gallery. W środku znajda się tacy artyści jak: Jason Pearson, Mike Deodato Jr., Tony Harris, Scott McDaniel, Greg Land, Chris Cross, John Stanisci, Alex Maleev, John Buscema, Roger Robinson, Paul Ryan, Rick Burchett i Darick Robertson.


DC ogłosiło, że pięciu nowych artystów podpisało z nimi kontrakt na wyłączność. Są to: Chuck Dixon, James Robinson, Brett Booth, John Dell i Jose-Luis Garcia-Lopez. Natomiast Michael Lark, Ted McKeever oraz Greg Land przedłużyli swoje już istniejące kontrakty.

Witryna Comics 2 Film przeprowadziła ostatnio ankietę, mającą na celu ustalić najpopularniejszego, komiksowego schwarz-charaktera, przeniesionego na ekran kinowy. 
Oto rezultaty: 

1. Jack Nicholson jako Joker (na niego głosowało 45% ankietowanych)
2. Mark Hamil jako Joker w animowanym Batmanie (25%)
3. Michelle Pfieffer jako Catwoman (13%)
4. John Leguizamo jako Clown w filmie Spawn (9%)
5. Gene Hackman jako Lex Luthor w Supermanie I-IV (6%)


Pantha (rys. Mark Texeira)
Mark Texeira odchodzi z komiksu Black Panther wraz z numerem 4. Jego miejsce zajmują Joe Jusko (na 3-4 numery), a później od numeru 9 - Mike Manley. 

Co teraz robi Tex? Oprócz rysowania komiksu Pantha (dla Harris Comics), stworzył wraz z innym ilustratorem i malarzem Ray'em Lago małą, samodzielną i niezależną firmę pod nazwa Archangel Comics. W planie jest wydawanie czarno-białego kwartalnika, w którym Ray pisałby i rysował komiks Artemis & Hunn, a Tex zająłby się swoim autorskim Pscythe. Artemis & Hunn jest tytułem fantastyczno-przygodowym, utrzymanym w konwencji The Rocketeer czy Flasha Gordona. Pscythe opowiada natomiast o upadłym aniele, znajdzie się tam dużo klimatów biblijno-apokaliptycznych. Jak na razie Tex ma już około stu stron scenariusza. Pozostaje teraz tylko kwestia przerysowania tego na papier. Texeira współuczestniczy także w projekcie The Hub, razem ze scenarzystą i rysownikiem Chrisem Chiangiem, którego akcja osadzona została w Nowym Jorku oddalonym od nas w czasie o 150lat.Redaktor komiksu Aquaman, Kevin Dooley powiedział, że wraz ze scenariuszami napisanymi przez Erika Larsena wzrosła sprzedaż tego komiksu. A świat dalej czeka na dawno już zapowiadany przez pana Larsena crossover Savage Dragon/Superman.Marvel postanawia wydać nową, regularną serie Bishop, opowiadającą o przygodach tytułowego bohatera.


Także ze stajni Marvela, pod koniec 1999 powinna ukazać się mini-seria Hellfire Club: Inner Circle, opowiadająca o powstaniu i tajemnicach z tym związanych, jednej z najgroźniejszych organizacji zagrażającej X-Men.


Lobo #64
DC znowu postanowiło wystrzelić Supermana na czołówkę listy najgorętszych komiksów. Jak? Dzięki nowym scenarzystom. Tytul Action Comics pisać będzie niezwykle popularny Joe Kelly (Deadpool, X-Men), zaś za Supermana weźmie się nie mniej znany Jeph Loeb (Batman: Long Halloween, Superman For All Seasons). Najwyższa pora, by duże nazwiska wzięły się za Supka! Ilustracje do scenariuszy stworzy Ed McGuiness, znany z takich tytułów jak Wolverine'96 i Deadpool (dla Marvela) czy Fighting American: Rules of the Game (dla Awesome Comics).


Kancelacje:

DC przestaje wydawać Lobo z numerem 64.
Chyba polecą głowy i inne organy w redakcji DC.


Źródła: Newsarama, Daily Buzz, Comics 2 Film, Geek Media, Wizard i stuuuudiiiOOOO GAMAAAAAA!!!

POST.KOM.IX. spłodzili:
Joe Abrakadabra - cała brudna robota
Katyusha Abrakadabra - pranie brudnej roboty
Humpel - Amber! Amber! 
i @@@@@@@@@@@@o (czyli 12 małp i wąż co swój ogon zjada)


Adres kontaktowy: redakcja@valetz.pl
Adres archiwum (tutaj znajdziecie także ilustracje):
http://www.fortunecity.com/tatooine/wyndham/77/post_index.html

 
Joe Abrakadabra { redakcja@valetz.pl }
 

poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

34
powrót do początku
 
The VALETZ Magazine : http://www.valetz.pl
{ redakcja@valetz.pl }

(c) by The VALETZ Magazine. Wszelkie prawa zastrzeżone.