The VALETZ Magazine nr. 1 (VI) - luty, marzec 1999
[ CP-1250 ]
( wersja ASCII ) ( wersja ISO 8859-2 )
poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

 
POST.KOM.IX

ABRAKADABRA PRODUCTIONS

Presents

POST.KOM.IX.

#8

Od Autora slow kilka

Tak więc mamy Nowy Rok!!! Oby obfitował on w jeszcze większą ilość dobrych komiksów (nie tylko zagranicznych) i w jeszcze większą ilość gotówki, która moglibyśmy przeznaczyć oczywiście na te komiksy.

Teraz POST.KOM.IX. można znaleźć także na stronie magazynu Valetz i kompakcie magazynu WWW (gdyż tam ukazuje się Valetz).

***

Aria: Blanc & Noir #1
W marcu Image Comics wypuści jeszcze raz, pierwszy numer komiksu Aria, tym razem zatytułowany Aria #1 Blanc & Noir. Powodem takiego kroku są głosy czytelników, którzy domagali się specjalnej NIEkolorowanej edycji tego tytułu. A to wszystko z powodu ilustracji Jay Anacleto, które są po prostu śliczne, bez względu czy kolorowane czy też nie. Komiks ten będzie posiadał nową okładkę i zawierał szkice z eksluzywnym materiałem.

DC zamierza przywrócić alternatywne światy!!!!

Zniszczone niegdyś za sprawa crossoveru zatytułowanego "Crisis on Infinite Earths" teraz mają powrócić. Oczywiście w nowej, nie tworzącej tylu problemów i bardziej przejrzystej wersji. Koncept ten nazwany został HYPERTIME. Głównymi pomysłodawcami są Grant Morrison (który alternatywne światy wykorzystywał już w kilku swoich komiksach) i Mark Waid. Więcej informacji niedługo!

***

Artysta Paul Ryan i pisarz (werble!!!!) Harlan Ellison, zamierzają pracować razem nad 48 stronicowym one-shotem Elseworlds/Realworlds Superman. Na razie nie wiadomo o czym będzie opowiadał.

***

John Byrne, razem ze scenarzystą Rogerem Sternem, pracują nad 12 częściową maxi-serią Marvel Universe: The Lost Heroes. Numeracja tak jak w przypadku komiksu Invisibles vol.3 będzie odwrotna. Pierwszym numerem bedzie #12, drugim #11, trzecim #10...

***

Długo oczekiwana czteroczęściową miniserią Punisher/Wolverine w końcu dostała zielone światło. Zostanie wydana pod imprintem Marvel Knights. Twórcy: Tom Sniegowski, Christopher Golden (scen.) i Pat Lee (rys.).

Historia opowiadać będzie o zagrożeniu ze strony Morlocków, które zostało zakopane głęboko pod Nowym Jorkiem. Naukowiec Morlocków odkrywa, ze jedna z dziewczynek także należąca do podziemnych mutantów posiada aurę śmierci. Jeśli dziewczynka dorosłaby, aura stałaby się silniejsza i zagrażałaby nie tylko samym Morlockom, ale także wszystkim, którzy byliby w jej otoczeniu. Została więc kriogenicznie zamrożona i uwięziona głęboko pod miastem i tunelami Morlocków. Oczywiście aż do dzisiaj...

***

Kabuki
Już niedługo zadebiutuje zapowiadana seria Erika Larsena, Nova. Pierwszy numer zawiera 48 stron. Rysunki Joe Bennett.

***

W marcu Image Comics wypuści jeszcze raz, pierwszy numer komiksu Aria, tym razem zatytułowany Aria #1 Blanc & Noir. Powodem takiego kroku są głosy czytelników, którzy domagali się specjalnej NIEkolorowanej edycji tego tytułu. A to wszystko z powodu ilustracji Jay Anacleto, które są po prostu śliczne, bez względu czy kolorowane czy też nie. Komiks ten będzie posiadał nowa okładkę i zawierał szkice z ekskluzywnym materiałem.

***

David Mack ogłosił, że jest blisko zakończenia umów związanych z filmem opartym na jego autorskim komiksie, Kabuki.

***

Wiadomo już jak nazywać się będzie najnowsza antologia DC Vertigo... tytuł brzmi Flinch! Tam to będzie można obejrzeć 8 stron narysowanych przez samego Jima Lee (podobno jest wielkim miłośnikiem linii Vertigo).

A jeśli już jestem przy panu Lee i Vertigo, to napiszę jeszcze, że w jubileuszowym 50 numerze Preachera znajdzie się pin-up wyżej wymienionego artysty.

***

Jeśli zaś chodzi o film Preacher...

Flinch
Najprawdopodobniej w rolach głównych zobaczymy Bena Afflecka (Jesse), Cameron Diaz (Tulip), Roberta Carlysle'a (Cassidy) i Samuel L. Jacksona (możliwe, że jemu przypadnie rola The Saint Of Killers).

***

Ty Templeton (Batman: Gotham Adventures) zamierza napisać i zilustrować Bigg Time, nowelę graficzną dla DC Vertigo. Termin wydania: najwcześniej lato. Prawdopodobnie będzie większa niż 125 stron. Głównym bohaterem będzie bezrobotny i bezdomny aktor oraz jego anioł stróż, który szczerze nienawidzi swojego podopiecznego.

***

Dan Brereton (pisarz/ilustrator, twórca chociażby Nocturnals) ogłosił, że długo zapowiadana 6 częściowa, w pełni malowana historia zatytułowana Giantkiller, ujrzy światło już w maju (zostanie wydana przez DC). Fani olbrzymich-gumowych-potworów powinni być usatysfakcjonowani, gdyż właśnie tego rodzaju potwory grają główną rolę w tym komiksie.

***

Projekt Nocturnals: Call Of The Zombie został przesunięty na Halloween roku 2000. Przy komiksie tym współpracują Brereton i Rob Zombie (muzyk/artysta/reżyser w jednym). Do tego wydawnictwa dołączona zostanie płyta z nagraniami samego Roba. Powinien to być naprawdę dobry kąsek dla zwolenników zespołu White Zombie i horrorów.

***

Nova
A teraz kawałek archeologii... :-)

Niedawno został odkryty kontrakt podpisany 10 lat temu przez Neila Gaimana i Simona Bisleya, na mocy którego wyżej wymienieni twórcy mieliby stworzyć razem projekt Batman: The Night Circus. Owa historia miała się ukazać gdzieś w okolicach 1989 i 1990. Niestety Bisley podpisał wtedy także kontrakt z Tundra na wyłączność, więc papiery poszły do szuflady i o calej sprawie zapomniano. Aż do teraz... Neil Gaiman napisze scenariusz, jeśli tylko DC dogada się z Bisleyem. Pozostaje nam trzymać kciuki!!!!!!

***

Trochę wieści dla fanów pana J.M. DeMatteisa. Rok 1999 będzie obfitował w kilka ciekawych pozycji tego autora:

One-shotem z tegorocznej linii Elseworlds/Realworlds będzie historyjka, która uszczęśliwi miłośników JLA. Będzie opowiadać o grupie dzieciaków wyrastających na Lidze Sprawiedliwości i o tym co się stanie, kiedy wszyscy spotkają się po 30 latach. Ilustratorem będzie Glenn Barr, który już wcześniej współpracował z DeMatteisem (Brooklyn Dreams).

Na lato zapowiedziana jest już trzyczęściowa historia w Spidermanie, która przyniesie nam z powrotem Man-Thinga !!! Podobno ma zakończyć to, co nie zostało zakończone w serii Strange Tales (zlikwidowanej po numerze drugim).

W planach jest też historia z udziałem Gambita, nad która DeMatteis pracuje razem z Lee Weeksem.

Jak na razie nie wiadomo, czy cokolwiek wypali z pracy DeMatteisa w Hollywood... ale warto trzymać kciuki!!!

***

Inhumans #5
15 lutego rozpocznie się produkcja trzeciej części Kruka!!! The Crow: Salvation (bo taki tytuł będzie nosił ów film), zostanie wyreżyserowane przez Bharata Nalluriego, na podstawie scenariusza Chipa Johannessena (żałuję niezmiernie, że nie weźmie się za to, jak wcześniej zapowiadano Rob Zombie, ale mówi się trudno). Nowego Kruka, czyli Alexa Crovisa zagra Eric Mabius. Film ma ukazać się w Stanach w okolicach Halloween.

***

"Do the Evolution" czyli teledysk Todda McFarlane'a dla zespołu Perl Jam, został mianowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszego teledysku.

***

I jeszcze coś o Toddym... planuje on wydać w 1999 6 nowych tytułów. Jakich? Na razie pozostaje to tajemnica.

***

Panowie Jae Lee i Paul Jenkins pracujący razem nad niezwykle popularną maxi-serią Inhumans, strasznie się polubili. Do tego stopnia, iż Paul zapowiedział, że najprawdopodobniej zostanie redaktorem następnej serii Hellshock (autorskiego komiksu Jae Lee). Na to przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

***

Ten sam Paul Jenkins pracuje nad jednoczęściową historyjka dla Webspinners (jest to antologia, w której rożni artyści tworzą rożne opowieści związane mniej lub bardziej ze Spidermanem).

Napisze także scenariusz do Spawn Annual (do niedawna jeszcze miał to zrobić Alan McElroy). Ilustrować ten tytuł będzie Ashley Wood (Ashley współpracował już z Paulem przy tworzeniu Deadside dla firmy Acclaim). W komiksie tym znajdziemy budynek pełen ludzi z mrocznymi sekretami i serie brutalnych morderstw spowodowanych pradawnym złem.

***

Frank Frazetta Fantasy Illustrated został dwumiesięcznikiem. W numerze piątym znajda się tacy autorzy jak: Whilce Portacio, Brian Haberlin, Alex Horley, Tom Grindberg, Elio Leone, Daren Bader, Rob Prior i The Brothers Hildebrandt.

***

Kancelacje:

The Flinstones and The Jetsons odchodzi z numerem 21.

Żegnamy także jeden z najlepszych komiksów ostatnich kilku miesięcy, The Minx kończy swój żywot na numerze ósmym. Buuuuuuuuhuuuuuuuhuuuuuuuhuuuuuuuuuuuuuuu!!!

:-(~ ~ ~ ~

***

¬ródła: Newsorama, Daily Buzz, Comics 2 Film, Geek Media, magazyn Skandale, Tina i Przyjaciółka

POST.KOM.IX. spłodzili:

Joe Abrakadabra - przekład i typowanie klawiszy

Katyusha Abrakadabra - poprawianie Joe i nowe Faith No More

Humpel - za niezwykle celną i finezyjną krytykę

i @@@@@@@@@@@@. (czyli 12 małp + jedna małpia kupka)

Adres kontaktowy: redakcja@valetz.pl

Adres archiwum: http://www.fortunecity.com/tatooine/wyndham/77/post_index.html

 
Joe Abrakadabra { redakcja@valetz.pl }
 

poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

11
powrót do początku
 
The VALETZ Magazine : http://www.valetz.pl
{ redakcja@valetz.pl }

(c) by The VALETZ Magazine. Wszelkie prawa zastrzeżone.