The VALETZ Magazine nr. 1 (VI) - luty, marzec 1999
[ ISO 8859-2 ]
( wersja ASCII ) ( wersja CP-1250 )
poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

 
Wstępniak

W tym numerze poza zwykłą porcją (niezwykłych, rzecz jasna) opowiadań, komiksów, wierszy i innych tekstów, podejmujemy - w związku z pierwszą edycją magazynu w nowym roku - popularny skądinąd temat końca stulecia. Nie jest to bynajmniej takie ujęcie, o jakim nam się marzy, ale zaprezentowane materiały, różniące się punktem i perspektywą widzenia, są pewnym przekrojem emocji, jakie ta tematyka wzbudza. Liczymy na odzew Czytelników zarówno podzielających opinie tekstów, jak i tych, którzy się z nimi nie zgadzają. Łamy The VALETZ Magazine stoją otworem.
Nieświadomość wagi nowego medium, jakim jest internet, wciąż wyrządza krzywdę. Podejmowane są kolejne kroki i my też mamy tutaj coś do powiedzenia. Przygotowywana przez redakcję TVM i Andrzeja Ziemiańskiego z sieciowego periodyka Fahrenheit, literacka nagroda online może przyspieszyć w znaczący sposób koniec tej batalii. Mamy bowiem nadzieję, że dzięki tej prestiżowej nagrodzie cała twórczość publikowana w internecie stanie się obiektem wnikliwej uwagi konserwatystów, a jej wartość złamie ich przyzwyczajenia. Więcej o nagrodzie już niebawem.
Rusza też kolejne pismo internetowe - poświęcone fantastyce - zawierające sporą dawke opowiadań, recenzji oraz dział publicytyczny, a także komiks (jeszcze jeden ukłon w stronę internetowych miłośników tego rodzaju twórczości). FRAMZETA [http://framzeta.art.pl] powinna być dostępna lada dzień.

 
Artur Długosz { redakcja@valetz.pl }
 

poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

3
powrót do początku
 
The VALETZ Magazine : http://www.valetz.pl
{ redakcja@valetz.pl }

(c) by The VALETZ Magazine. Wszelkie prawa zastrzeżone.