The VALETZ Magazine nr. 4 (IX) - październik,
listopad 1999
[ ISO 8859-2 ]
( wersja ASCII ) ( wersja CP-1250 )
poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

  ODEZWA DO FANÓW KOMIKSU
        propozycja

Szkic postaci
Szkic postaci
Chcesz zostać współautorem i jednocześnie kreatorem powstającego świata? Zapraszam do wspólnej zabawy. W tym wymiarze wszystko jest możliwe. Twoja wyobraźnia ma tutaj nieograniczone możliwości. Możesz mieć wpływ na wygląd otoczenia czy przedstawianych krajobrazów. Postacie, ich wygląd czy los kształtowane mogą być w całości przez Ciebie. Ciekawe pomysły będą realizowane w poszczególnych epizodach, niekoniecznie spójnych narracyjnie. Klamrą wiążąca może być na przykład karczma na rozdrożu w krainie... No właśnie jakiej? Oczekuję Twojej pomocy fanie komiksów w nadawaniu imion poszczególnym postaciom, nakreślaniu drobiazgów mających wpływ na charakter przedstawianego świata. Oczywiście najważniejsze to wątki przygód i dialogi. Zrealizowane pomysły będą honorowane wymienieniem autora. Nawet tych najmniejszych części składających się na całość. Pomysły w formie tekstów lub szkice proszę przysyłać na adres bendziech@osw.pl. Na dobry początek moja piętnastoletnia córka SYLWIA zaprojektowała liternictwo nagłówka. Na rodzinę zawsze można liczyć. A kochający komiks to dla mnie OLBRZYMIA RODZINA FANÓW, na którą liczę przy realizacji tego pomysłu.

Szkic postaci
Szkic postaci
Od wielu lat zajmuję się rysunkiem jako formą artystycznej wypowiedzi. Mając dostęp do sieci, właściwie pomysł narodził się samoistnie. Jest to dla mnie pewnego rodzaju doświadczenie wykorzystania nowych środków komunikacji. Oczywiście komiks interesował mnie zawsze. Jednakże były to raczej działania eksperymentalne. Ten pomysł również zawiera ideę eksperymentu. Uwidacznia się ona w nowych, szerszych możliwościach pokazywania świata naszych fantazji. Z założenia ten komiks powinien funkcjonować w sieci, chociaż nie wykluczam możliwości druku, dlatego plansza jest w układzie poziomym. Jego formuła jest otwarta na wszelkiego rodzaju pomysły. Jedynym elementem wiążącym jest osoba rysownika który będzie nadawał formę, ale nawet i tutaj można by się pokusić o dołączenie prac innych rysowników. Na przykład poszczególne epizody rysowałby ktoś inny. Wydaje mi się, że budowanie świata fantasy jest na tyle pojemnym pomysłem, że wielu fanów mogłoby znaleźć wiele satysfakcji w uczestnictwie przy realizacji tego zamierzenia. Każdy oczywiście w miarę swoich chęci czy możliwości. Np. nie będąc informatykiem problematyczne jest dla mnie budowanie witryn. Już możemy oglądać dzięki wysiłkom i zaangażowaniu kilku osób pierwsze kadry powstającego świata. Powstała strona zatytułowana "Kamień", oraz na mojej stronie umieściłem komiks równoległy pt. "Lustro". Jest to dla mnie nowa możliwość jaką daje internet, równoległe prowadzenie narracji, przechodzenie postaci z jednego wątku do drugiego czy wręcz krzyżowania ścieżek bohaterów czy ich przygód. Nie będę opowiadał o wszystkich moich pomysłach związanych z tym zamierzeniem. Nie chciałbym zapeszyć, a trochę tajemniczości nie powinno zaszkodzić. Komiks dla mnie to wypadkowa działań co najmniej dwóch osób.

"Kamień" i "Lustro" mają przygotowanych trochę postaci, które mogą zostać bohaterami powstającego świata. Wszystko zależy od Was FANI KOMIKSU.

Kamień
Lustro

Józef Bendziecha, rysownik, obszarem jego zainteresowań są różne formy wypowiedzi plastycznej. Od kilku lat wszystkie swoje prace wykonuje komputerowo. Był uczestnikiem pierwszych konwentów komiksowych. Dotychczasowe komiksy to rodzaj eksperymentów. Kilka zostało wydrukowanych: "Orbita" - 1986, "Wprost" - 1987, "Mać Pariadka" - 1994.
 
Rysownik Józef Bendziecha { redakcja@valetz.pl }
poprzednia strona 
			powrót do indeksu następna strona

44
powrót do początku
 
The VALETZ Magazine : http://www.valetz.pl
{ redakcja@valetz.pl }

(c) by The VALETZ Magazine. Wszelkie prawa zastrzeżone.